Campionats d’Espanya Màster

Bona tarda,

 

De l’1 al 4 de febrer es van disputar els Campionats d’Espanya Màster a la localitat de Màlaga, a les instal·lacions esportives INACUA. Fins allà, es va desplaçar una expedició d’11 nedadors màsters del Club Natació Prat donant representació al nostre club en aquest campionat.

Els nostres nedadors màsters van realitzar un excel·lent campionat aconseguint millors marques tant a nivell individual, com a les proves de relleus que es van disputar, establint 18 nous rècords del club en la categoria màster y obtenint la posició número 62 de la classificació general de 185 clubs inscrits al campionat.

Cal destacar la participació de la nostra nedadora Alba de la Rocha Castrillo que va aconseguir 4 medalles de les 5 proves que va disputar a nivell individual (1 medalla d’or als 400m lliures, 1 medalla d’argent als 200 papallona i 2 medalles de bronze als 100 i 200m esquena) i aconseguint un nou rècord de Catalunya a la prova dels 200m esquena femení.

Des del club volem donar la nostra enhorabona als nostres nedadors màsters per la seva participació al campionat i per demostrar que es pot continuar gaudint de la natació sense que l’edat sigui un impediment si es té il·lusió i ganes de seguir lluitant.

 

Alba de la Rocha Castrillo:

  • 1ª posició 400m lliures.
  • 2ª posició 200m papallona.
  • 3ª posició 100m esquena.
  • 3ª posició 200m esquena.
  • 4ª posició 200m lliures.
  • 7ª posició relleu 4x50m estils mixtes +120.
  • Rècord de Catalunya als 200m esquena.

Ruben Martínez de Diego:

  • 9ª posició 100m estils.
  • 8ª posició 100m braça.
  • 12ª posició 50m braça.
  • 9ª posició 50m esquena.
  • 7ª posició relleu 4x50m estils mixtes +120.
  • 16ª posició relleu 4x50m estils masculí +120.

Manuel Plaza Bustos:

  • 11ª posició 400m lliures.
  • 7ª posició 200m estils.
  • 8ª posició 400m estils.
  • 10ª posició 50m braça.
  • 10ª posició 100m papallona.
  • 7ª posició relleu 4x50m estils mixtes +120.
  • 16ª posició relleu 4x50m estils masculí +120.

Pedro Campos Lopez:

  • 10ª posició 400m lliures.
  • 12ª posició 200m esquena.
  • 36ª posició 100m lliures.
  • 18ª posició 100m esquena.
  • 28ª posició 200m lliures.
  • 23ª posició relleu 4x50m estils mixtes +200.
  • 16ª posició relleu 4×50 estils masculí +120.

Marta Galbas Turmo:

  • 5ª posició 100m esquena.
  • 10ª posició 200m lliures.
  • 7ª posició relleu 4x50m estils mixtes +120.
  • 14ª posició relleu 4x50m lliures femení +160.

Jose Miguel Velasco Polonio:

  • 21ª posició 100m lliures.
  • 12ª posició 400m estils.
  • 25ª posició 200m lliures.
  • 23ª posició relleu 4x50m estils mixtes +200.

Ana Delgado Rodríguez:

  • 18ª posició 100m lliures.
  • 27ª posició 200m lliures.
  • 23ª posició relleu 4x50m estils mixtes +200.
  • 14ª posició relleu 4x50m lliures femení +160.

Susana Bria Flamarique:

  • 12ª posició 50m papallona.
  • 16ª posició 100m esquena.
  • 23ª posició relleu 4x50m estils mixtes +200.
  • 14ª posició relleu 4x50m lliures femení +160.

Daniel Gómez Fusteros:

  • 8ª posició 400m estils.
  • 31ª posició 200m lliures.
  • 10ª posició 200m braça.
  • 16ª posició 100m papallona.
  • 16ª posició relleu 4x50m estils mixtes +120.

Marta Munar Ortiz:

  • 28ª posició 50m braça.
  • 32ª posició 200m lliures.
  • 14ª posició relleu 4x50m lliures femení +160.

Francisco Ortiz Calvante:

  • 22ª posició 50m braça.
  • 42ª posició 200m lliures.

 

Us deixem el pdf dels resultats complerts:

Descargar (PDF, 2.46MB)

 

 

 

FELICITATS CAMPIONS!!!

Por | 2018-02-09T16:29:33+00:00 febrero 9th, 2018|Notícies|Sin comentarios

Deje su comentario